NOVINKY
ARCHIV ČLÁNKŮ
ON-LINE HOROSKOP
FOTKY
BOŽSTVA A CHRÁMY
INDIE-svatá místa
RECEPTY 
ČASTÉ OTÁZKY
INZERCE a SEZNAMKA
KE STAŽENÍ
KNIHY A PŘEKLADY
HUDBA A MANTRY
ODKAZY
KNIHA HOSTŮ
KONTAKTY A LIDI
Náš názor:
Krev a mlíko...
 
Tajemství krásné pokožky
 
Barbísek


Příčiny nezdravé pokožky

Jednou z příčin může být špatné stravování. Dítě se rodí s dokonale zdravou a perfektní pokožkou - jemnou, hladkou a bez prasklin. A taková kůže zůstane v prvním období jeho života, ale postupem času se začne pokožka zhoršovat vlivem špatných stravovacích návyků a jiných faktorů. Upravovaná jídla, jako je bílá mouka, rafinovaný cukr a také třeba káva nebo čaj a alkohol ubírají pleti energii a mohou způsobit vrásky a předčasné stárnutí pokožky. Další příčinou může být nedostatek krve, která pleť vyživuje, zvlhčuje a rozjasňuje. K problémům s pokožkou přispívá také nedostatečné čištění.

Přirozená péče

Velmi důležitou úlohu hraje dieta. Lidé, kteří mají problémy s pokožkou, by měli jídla dobře kombinovat. Dieta by měla zahrnovat dostatek semen, ořechů a obilnin, také ovoce a zeleninu, které mohou být doplněny mlékem, rostlinnými oleji, tvarohem, medem a kvasnicemi. Pokud máte například nezvykle suchou a drsnou pokožku a tvoří se vám uhry, máte nejspíš nedostatek vitamínu A, železa, jódu, nebo vitamínu B. Lidé trpící ekzémem by měli jíst každý den jednu lžíci kvasnic smíchaných s citronovou šťávou nebo vodou po každém jídle, mezi jídly a před usnutím.

Přirozené prostředky

Jedním z nejúčinnějších pomocníků je citronová šťáva, protože pomáhá udržovat pokožku krásnou a zdravou. Citron vymačkáme do sklenice převařeného plnotučného mléka (můžeme také přidat čajovou lžičku glycerínu). Necháme hodinu a půl odstát a před spánkem potíráme obličej, ruce a nohy. Každodenní péče dodá pokožce zdravý a mladý vzhled a omezí tvorbu pupínků.

Pokožku nám může také pomoci rozjasnit pomerančová šťáva. Namočíme si do ní prsty a pak s ní potíráme obličej, bradu, krk a čelo.

Dalším pomocníkem je tvaroh, který je nelepší nanášet na pleť každé ráno s po několika minutách smýt studenou vodou. Pokožka pak bude hebká, zdravá a svěží.

Strouhaná okurka se nechává na obličeji i víčkách asi 15 - 20 minut. Možná si pamatujete, že naše babičky si nechávaly při krájení okurek plátky kůry přilepené na třeba na čelo. To nebylo jen z legrace. Pokožka tak dostane výbornou výživu a okurka působí preventivně proti pupínkům, uhrům, vráskám a suché pokožce.

 


Datum vzniku:
červen 2001
 
Jak se vám článek líbil?
0(min) do 10(max)
Kolik čtenářů se vyjádřilo: 60
Haré Krišna inspirace
© 2001-2010